ZANIM ZAŁOŻYSZ TIPSY

Przed założeniem tipsów warto pamiętać i kilku rzeczach, które ułatwią Wam życie oraz pomogą uniknąć ewentualnych rozczarowań tzn: w dniu założenia tipsów nie należy:

 • ”odmaczać „ paznokci ( robić wielkiego prania ręcznego, używanie detergentów też nie jest wskazane)
 • Wycinać skórek
 • Obcinać paznokci, ponieważ każdy typ tipsów ma inną kieszonkę i stylistka paznokci najlepiej dostosuje do niej kształt paznokcia ( należy tylko zadbać o to, aby paznokcie były czyste )
 • Nie można też mieć otwartych nie zagojonych ran na rękach( w sytuacji gdy dostanie się do nich pył ze spiłowanych paznokci ich gojenie może być utrudnione)
 • Nie można mieć chorych paznokci tzn. grzybica lub inne choroby paznokci „przykryte „ tipsami to nie jest sytuacja wskazana dla naszych dłoni

 • Jeśli przyjmujesz pewne leki dobrze jest o tym powiedzieć, ponieważ w takich sytuacjach najlepiej jest zakładać tipsy inną metodą niż żel uv.


  Zastosowanie się do powyższych wskazówek pomoże uniknąć rozczarowań i ewentualnych problemów. Dobrze jest, gdy decyzja o założeniu tipsów jest wcześniej zaplanowana. Pamiętajmy także iż gdy tipsy będą już założone należy o nie właściwie dbać i je pielęgnować tzn.

  Wszelkie używanie środków czyszczących powinno być połączone z używaniem rękawic ochronnych, jeśli ich nie będzie tips po prostu ma prawo „odejść „ od płytki. Trzeba sobie także zdawać sprawę z tego iż tipserka jest specjalistą w tej dziedzinie i umie rozpoznać czy tips „odpadł” czy tez został złamany, zna również tego przyczyny.

  Bardzo ważnym czynnikiem „żywotności” przedłużonych paznokci jest ich długość i należy ją dobrze przemyśleć, bowiem powinna ona być dostosowana do naszego trybu życia i obowiązków jakie mamy do wykonania w ciągu dnia. Jeśli manikiurzystka radzi i informuj, że e założone tipsy są za długie w stosunku do płytki paznokcia lub konkretnego trybu życia, to przychodzenie do niej później z reklamacjami i tak doprowadzi do zapłacenia za usługę, bowiem jest ona wynikiem podjętej wcześniej przez klientkę decyzji o długości nowych paznokci.